Lördag 4 november

Repetition inför söndagens konsert i Central Church of Korea Evangelical Holiness Church.

Idag åkte vi alla med tunnelbanan till repetition. Det här kanske låter märkligt men tunnelbanan är en av de bästa jag sett.

I information som ges ut har alla linjer ett nummer, hållplatser har ett nummer och när banorna korsas eller åker parallellt så står båda t-bane linjernas nummer ihop. På stationerna blir man upplyst om föregående station, nuvarande station och nästa station. Minuter för resan är också utsatt. Förutom detta är alla stationer skrivna på engelska.

Repetitionen flöt effektivt. Solister i konserten är Ariadna Reguant Qvarsebo och Magnus Staveland.

För att se bilder: gå upp till toppbilden hovra alt klicka då kommer det upp pilar på sidorna av bilden för bläddring.